Kaip elgtis rinkos korekcijos metu (tik be panikos!!!)

Net nuo 2011 metų akcijų rinkose nebuvo didelių kritimų, todėl investuotojams gali būti sunku išlikti ramiems, kai kainos staiga nukrenta. Praeitą savaitę,  pagrindiniai JAV akcijų rinkų indeksai S&P500 ir Dow Jones Industrial Average per savaitę nukrito apie 10 proc.

meska

Kaip tokių kritimų metu turėtų elgtis investuotojas? Ar reikia kaip nors reaguoti ir ką nors keisti savo strategijoje? Štai keletas minčių apie tai:

Nedarykite nieko

Jei turite savo ilgalaikį investavimo planą ir strategiją, labai tikėtina, kad jums nieko nereikia daryti. Ypatingai tuo atveju, jei jūs pats ar kartu su savo finansų patarėjų savo investicinį portfelį peržiūrite reguliariai, tarkime kartą į mėnesį ar ketvirtį. Neplanuotas įsikišimas vidury ciklo, dažni veiksmai, bandant sureaguot į rinkos traukulius, dažniausiai atneša daugiau žalos, negu naudos. Palaukite bent kol nurims svyravimai. Pvz. Bloomberg pateikia statistiką, kad istoriškai po didesnio kaip 5 proc akcijų indekso kritimo, kitos 12 savaičių 71 proc. atvejų buvo pelningos ir tik 29 proc. nuostolingos. Taigi, jei kiti rodikliai jūsų strategijoj nerodo, kad reikia ką nors keisti, nekeiskite nieko.

Nesiblaškykite

Akcijų rinkų korekcijos vyksta labai dažnai ir yra normali akcijų rinkos ciklo dalis. Priežąstimi dažnai tampa kokie nors svarbūs ekonominiai ar politiniai įvykiai. Kartais krenta visa rinka, kartais tik konkretus sektorius. Čia individualus investuotojas negali daug ko pakeisti ir neutralizuoti šiuos reiškinius.

Įsitikinkite, kad jūsų likvidumas pakankamas

Tai ypač aktualu, jei jums ne už ilgo laiko reikės grynųjų pinigų ar planuojate kokį tai didelį pirkinį. Tai taip, jei dalį savo investicinės veiklos finansuojate iš skolintų pinigų. Nieko nėra blogiau, kaip būtinybė išsiparduoti savo aktyvus žemiausiame taške.

Įvertinkite investicijų valdytojus

Rinkų kritimas puiki galimybė pasitikrinti kaip valdomi jūsų pinigai. Jei investicinis fondas, į kurį jūs investavote, patyrė didesnį nuostolį, nei rinkos vidurkis, verta pasiaiškinti kodėl taip atsitiko. Nors rinkos nuosmukis tradiciškai yra per trumpas laikotarpis, kad būtų galima padaryti toli siekiančias įžvalgas, tačiau tai puikus momentas patikrinti valdytojo kvalifikaciją ir bent jau stebėti juos įdėmiau.

Ignoruokite žiniasklaidos triukšmą

Nereikia neigti žiniasklaidos ir informacijos naudos, ypatingai geruoju periodu, tačiau kas vyksta korekcijos metu, prilygsta tikram realybės šou. Blogos žinios pasiekia ir tas informacijos priemones, kurios tradiciškai skiria mažai dėmesio rinkų naujienoms. Žurnalistai taip pat žmonės ir, kad suteikti naujienai dramatiškumo, rinkai pakritus dešimtimi procentų, nesunkiai gali ekspertui užduoti klausimą “ar jau tikrai artėja visiška finansų rinkų griūtis?”. Tai ypač gali nervinti tuos investuotojus, kurie ir taip netvirtai jaučiasi rinkoje ir patiria baimę, kad jų investicijos labai nuvertės. Svarbiausia, žinokite, kad visais tokiais atvejais toks triukšmas aplink įvykius yra įprastas reiškinys ir kiek įmanoma labiau remkitės objektyviais rodikliais.

Peržiūrėkite savo tolerancijos rizikai lygį

Nors korekcija ir veikia jūsų emocijas ir protą, pasinaudokite ja savo turimų pozicijų rizikos ir savo tolerancijos rizikai įvertinti. Ar jūs buvote pasiruošę savo portfelio tokiam vertės sumažėjimui. Jei ne, tai galbūt naudojate investavimo instrumentus, kurių keliamos rizijos ir svyravimų tiesiog negalite toleruoti. Jei vis dėl to manote, kad pernelyg bijote prarasti pinigus, galbūt tai ženklas rinktis mažiau rizikingas investavimo priemones.

Ieškokite galimybės nusipirkti

Korekcija gali būti tinkamas laikas papildyti savo portfelį pirkiniais su nuolaida. Nemažai specialistų yra susidarę norimų akcijų sąrašus, kurias jie mielai nusipirktų, kainai nukritus iki tam tikro lygio. Kaip visada tokius pirkinius galima daryti tik gerai išanalizavus bendrovės rezultatus ir finansines ataskaitas. Kaip tai padaryti, kalbėsime vėlesniuos straipniuose apie Fundamentaliąją analizę.

Išvados

Rinkos korekcija yra nervinantis ir baisus daugeliui investuotojų reiškinys. Sunku žiūrėti kaip per savaitę netenkate kokių 10 proc. savo investicijų. Žiniasklaida dar labiau kursto jūsų aistras. Svarbiausia išlikti ramiam, kad galėtumėte racionaliai peržiūrėti savo investicijas arba net papildyti jas naujomis pozicijomis.

Parengta pagal investopedia.com
Posted in Nemokamai, Pradedantiesiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.