Žurnalo „INVESTUOK“
PRENUMERATOS PASIŪLYMAS: 

Žurnalo prenumerata metams – 33 Eur
(11 numerių – nuo 2021 06 iki 2022 05)
Žurnalas neleidžiamas rugpjūčio mėn. – liepą-rugpjūtį – jungtinis numeris).

arba žurnalo prenumerata pusmečiui – 18 Eur
(6 numeriai – 06,07-08,09,10,11,12 mėn.)

Kartu su žurnalo prenumerata siūlome užsakyti:

„Investuok“ aktualijų video podkastą + 19 Eur (2021 metams):
Tai žurnalo “Investuok” rengiama investuotojams svarbių aktualijų laida internete. Situacija, vertinimas, galimi scenarijai, įžvalgos – laidose su kviestiniais svečiais nagrinėjame tuo metu investuotojams svarbiausius klausimus. Ne mažiau kaip kartą per mėnesį 2021 m. (išskyrus vasarą), nuorodas žiūrėjimui atsiųsime el.paštu, trukmė ~ 45 minUžsakę podkastą, gaunate priėjimą ir prie visų šiemet jau paskelbtų laidų – 2021 metais iki šiol jau paskelbėme 11 podkasto epozodų.

 

Pirkti žurnalo prenumeratą dabar, internetu

4.99 €

4.99


Gegužės mėnesio
žurnalo "Investuok"
numeris

Sutaupote 0
Pirkti
30 €

18


Pusmetinė
prenumerata

6 žurnalo numeriai

(06,07-08,
09,10,11,12 mėn.)

Sutaupote 12
Pirkti
55 €

33


Metinė
prenumerata

11 žurnalo numerių
(07-08 mėn. - 1 numeris)

Sutaupote 22
Pirkti

Žurnalo „Investuok“ gegužės mėnesio numerio temos: 

Požiūris

Iššūkis – mokyti mokytojus
Monika Katkutė-Gelžinė neslepia turinti visai nekuklų tikslą, kad jos įsteigtas „Teachers Lead Tech“ iki 2025 m. pasiektų milijoną pradinių klasių mokytojų visame pasaulyje. Pasak jos, emigruoti turi ne žmonės, o idėjos.

Vertybinių popierių birža

Baltijos rinką judino estai
Vėl peržiūrime mūsų virtualių investuotojų Baltijos biržoje portfelius. Praėjusio ketvirčio euforijos, kai indeksas „OMX Baltic Benchmark GI“ šoko aukštyn net 24 %, nebėra, bet rinka augo. Augo ir visų mūsų virtualių investuotojų portfeliai.

Žaliavos

Žaliavos brangsta! Ar jau bus krizė?
Investuotojai, o ypač aktyvesni spekuliantai, mėgsta ieškoti ženklų, kurie parodytų ciklo pabaigą. Vienas iš tokių ženklų yra staigus ir didelis žaliavų kainų augimas. Per pastaruosius mėnesius kaip tik matome tiek aukštesnį nei įprastai akcijų kainų didėjimą, tiek labai staigų žaliavų brangimą. Tad ar jau laikas ruoštis ateinančiai krizei?

Kriptovaliutos

Kriptoturto rinkos įteisinimas
Jau visai netrukus kriptoturto rinkai Europos Sąjungoje (ES) bus uždegta žalia šviesa. Šiame straipsnyje paaiškinsime skaitytojams reglamento dėl kriptoturto rinkos, kurį sudaro virš 100 puslapių ES teisinio teksto, esminius aspektus. Taip pat kokius pokyčius tai žada visai finansų sistemai.

Ar didžiosios įmonės turėtų investuoti į kriptovaliutas?
Per pastaruosius tris mėnesius bitkoino kaina išaugo dvigubai. Šis staigus populiariausios pasaulyje kriptovaliutos kainos augimas siejamas su stambių investuotojų ir įtakingų įmonių įsitraukimu. Tarp jų – seniausias JAV bankas „BNY Mellon“, leidžiantis klientams laikyti ir atlikti pavedimus kriptovaliutomis.

Tamsioji investavimo pusė

„Archegos“ griūtis: pamokos ir pasekmės
Šiais metais į nebūtį išėjo „Archegos“. Vienas didžiausių ir tyliausių šeimos biurų pasaulyje. Kuris dar prieš kelis mėnesius valdė 10–20 mlrd. JAV dolerių šeimos turtą. Ši istorija yra dar vienas puikus pavyzdys, parodantis, kad per didelė rizika anksčiau ar vėliau pražudo net ir geriausius.

Regionai

Kas įkvėpė uostamiesčio būsto rinką
Klaipėda didžiuojasi savo laisvąja ekonomine zona ir uosto krovos rekordais, tačiau būsto rinka ilgai buvo apmirusi. Šiemet susidomėjimas nekilnojamuoju turtu uostamiestyje toks didelis, kad butų ėmė trūkti. Kas lėmė tokį ryškų posūkį ir ko laukti toliau?

Nekilnojamasis turtas

Balkonas: nuo sandėliuko iki namų veido
Vieniems tai vieta, kur vasarą iš kambario iškeliauja vazonai su gėlėmis, kitiems – tiesiog vieta, kur galima sumesti daiktus, kurių „gal kada nors prireiks“ ir pasistatyti dviratį. Ir tik nedaugeliui tai poilsio zona – salelė, kurioje daugiabučio gyventojas gali susilieti su gamta neišėjęs iš savo namų.

Kokybiškos medžiagos, arba kada taupyti neapsimoka
Didumą biudžeto, kurį skiriate namo statybai, išleisite statybinėms ir apdailos medžiagoms. Tačiau populiariausios medžiagos, kurias jums rekomendavo draugai ar pažįstami, nebūtinai tinkamiausios. Pasirinkti bus paprasčiau, jei įvertinsite, kokią įtaką jos turės namo vertei ir gyvenimo jame kokybei.

Pasaulio žvaigždės

Tai vis dėlto „Volkswagen“ ar „Voltswagen“?
Jau kuris laikas tradicinių automobilių gamintojų akcijos buvo primirštos ir nuobodžios. Tarsi senieji automobilių gamintojai turėjo lėtai nunykti, o į jų vietą dramatiškai įsiveržti „Tesla“, „Nicola“, „Nio“, „Li Auto“, „Byd“ ir kitos naujai užgimusios žvaigždės. Tačiau stebintys automobilių gamintojų akcijų kursus negalėjo nepastebėti pastarųjų kelių mėnesių „Volkswagen“ šuolio.

Investuotojo dienoraštis

Ar Cathie Woods gali ištikti Geraldo Tsai likimas?
JAV centrinis bankas užsimena, kad vakcinavimo progresas šalyje gali nulemti tolesnius monetarinės politikos sprendimus. Ir pasidalinsiu savo įžvalgomis, kodėl „ARK Invest“ fondai kelia sisteminę riziką visai akcijų rinkai.

Automobiliai

Reveransas gamtinėms dujoms
Pastarąjį dešimtmetį bemaž visos makroekonomikos guru įžvalgos apie automobilių pramonės raidą būdavo vainikuojamos apibendrinimais, esą ateitis priklauso elektrai. Tačiau sunkiojo komercinio transporto padangėje reikalai dėliojasi pagal visai kitokius scenarijus. Štai kodėl.

Investuotojo laisvalaikis

Savanorystės galia – suteikti gyvenimui prasmės
Iki šiol savanorystė Lietuvoje buvo labiau suprantama kaip jaunimo veikla ieškant savęs. Tačiau kai besibaigiant pirmiesiems pandemijos metams nuvargusius medikus ligoninėse gelbėjo įmonių vadovai, žurnalistai, imta suprasti, kad savanorystė apima plačiau nei studentiška praktika.

Gynyba ir inovacijos

Šveicarijos gynybos pramonė ir perspektyvos
Nuo seno besididžiuojanti savo neutralitetu Šveicarija daug dėmesio skiria krašto gynybai. Neatsiejama šio požiūrio dalis – savos gynybos pramonės puoselėjimas. Ši šalis gali būti pavyzdys, kaip tenkinant gynybos poreikius galima didinti šalies mokslo ir technologijų potencialą.

Įžvalgos

Pirmi mėnesiai po „Brexit“: ne tragedija, bet ir ne džiugesys
Praėjo keturi mėnesiai, kai Jungtinė Karalystė galutinai pasitraukė iš Europos Sąjungos. Toks laiko tarpas dar per trumpas siekiant daryti aiškesnes išvadas. Tačiau tai, ką pamatėme per pirmus išsiskyrimo mėnesius, jau galime palyginti su tomis prognozėmis, kurios buvo teikiamos prieš „Brexit“.

Investicinė sąskaita: teisingesnio apmokestinimo beieškant
Jau įpratome, kad mūsų valdžios pasikeitimas reiškia dar vieną mokesčių reformą. Trumpai apžvelgsiu vieną būsimos mokesčių reformos detalę – investavimo pajamų apmokestinimą gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) naudojant investicinę sąskaitą.

Apžvalgos

Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Valiutų apžvalga
Žaliavų apžvalga
Garsios mintys