Investuotojui svarbiausi makroekonominiai rodikliai

Ką pagalvotumėte apie žmogų rudens pabaigoje sodinantį bulves? Sakytumėt, kad turbūt susipyko su protu? Kad jau pavėlavo, nes jau tuoj žiema? Kad per daug skuba, nes dar negreit pavasaris? Arba jei kas išsiruoštu grybauti vasario mėn?

Šie dalykai yra akivaizdūs, tačiau ir investavime  egzistuoja savas cikliškumas. Investuojant taip pat egzistuoja laikas sodinti, prižiūrėti, nuimti derlių ir net peržiemoti.

Ekonomika vystosi ciklais. Kiekvieno ciklo metu reikalinga skirtinga investavimo strategija. Yra laikas uždirbti, ir laikas išsaugoti kapitalą. Makroekonominiai duomenys, tai duomenys parodantys kokioje stadijoje buvo, yra ir, greičiausiai, bus pasaulio, šalies ar sektoriaus ekonomika.  Šie duomenys, tai pagrindas ant kurio vystosi finansų rinkos. Idealiame modelyje jos turėtų atspindėti tai, kas vyksta ekonomikoje, pvz., gerais laikais akcijos turėtų brangti, o ekonomikai traukiantis, smukti. Žinoma, egzistuoja ir daugiau veiksnių, kurie kuria nuotaikas ir taip nustato finansų rinkų kryptį. Tačiau norint efektyviai investuoti ir adekvačiai įvertinti kas vyksta su jūsų investicijomis, būtina suvokti pagrindinius makroekonominius procesus.

Ši paskaita pradedančiąjam investuotojui nebus labai lengva, tačiau yra būtina, suprasti kokioje padėtyje yra ekonomika ir kur konkrečiu momentu yra geriausia investuoti.

Apie makroekonominių rodiklių svarbą individualiam investuotojui Vitalijaus Šostak seminaro video įraše.

Įrašo trukmė 97 min.

Vitalij Šostak. 2012.12.19

Posted in Abonementams, Pradedantiesiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.